Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Покрівельник рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта та підвищення кваліфікації. Стаж роботи покрівельником рулонних покрівель та покрівель зі штучних матеріалів 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи розмічання та покривання дахів особливо складної форми рулонними та штучними покрівельними матеріалами; особливості улаштування стиків усіх видів; будову машин, що застосовуються для наклеювання рулонних матеріалів; вимоги до якості улаштування покриттів покрівель особливо складної форми; правила виконання робіт за технологією, вимоги до якості робіт; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт на висоті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує повний комплекс особливо складних і відповідальних робіт під час улаштовування та ремонту рулонних покрівель і покрівель із штучних матеріалів.

Приклади робіт
Розмічання та покривання рулонними й штучними покрівельними матеріалами купольних, конусоподібних, склепистих, багатосхилих, шатрових, мансардних, вальмових, Т- і Г-подібних у плані дахів особливо складної форми. Керування машинами, що застосовуються для наклеювання рулонних матеріалів. Здійснення контролю за дотриманням технології та вимог до якості робіт. Улаштовування стиків усіх видів. Обробляння внутрішніх водостоків, гребенів, ребер, дахових вікон та покривання міжліхтарних зон і розжолобків рулонними матеріалами. Ґрунтування основ із застосуванням розпилювачів. Встановлювання азбестоцементних листів та плиток (шиферу), черепиці різних видів на дахах складної конструкції. Навішування ринв.