Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Покрівельник рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна «світа без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи покрівельником рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні властивості рулонних, мастикових і штучних покрівельних матеріалів; способи приготування холодних і гарячих мастик; способи просушування, просіювання та підігрівання наповнювачів; способи розмічання дахів простої форми; способи покривання рулонними та штучними матеріалами дахів простої форми; будову і правила поводження з агрегатами та пристроями для розігрівання руберойду, що наплавляється; вимоги до якості матеріалів і покриттів дахів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час улаштовування та ремонту рулонних покрівель і покрівель із штучних матеріалів.

Приклади робіт
Приготування мастик і грунтувань. Покривання одно- і двосхилих дахів рулонними та мастиковими матеріалами з обробленням звисів. Покривання одно- і двосхилих дахів азбестоцементними листами або плитками (шифером), черепицею. Покривання дахів руберойдом, що наплавляється. Укладання додаткового шару килима з пришиванням цвяхами під час улаштовування покрівель на простих дахах на дерев'яній основі. Покривання поверхні готового килима гарячою мастикою з посипанням піском або дрібним гравієм. Обшивання фахверкових стін будинків азбестоцементними плитками. Замінювання окремих місць покриття з рулонного і штучного матеріалів. Обробляння звисів, стиків і розжолобків покрівельною сталлю. Установлювання готових ринв, ковпаків і зонтів на димові та вентиляційні труби.