Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Моторист ропокачки 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, технічні характеристики і принципи роботи двигунів внутрішнього згоряння, електродвигунів і насосів різних типів; правила подавання ропи в підготовчі та осідні басейни і відкачки маточника із осідних басейнів; режим змащування і мастильні матеріали, що застосовуються, причини виникнення несправностей у роботі устаткування та способи їх усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує насосними станціями під час подавання ропи живильними канавками в підготовчі та осідні басейни. Відкачує маточник маточними канавками із осідних басейнів. Регулює роботу двигунів внутрішнього згоряння, електродвигунів, насосів різних типів і подає ропу в підготовчий і осідний басейни. Заправляє двигуни внутрішнього згоряння пально-мастильними матеріалами. Змащує всі вузли і механізми насосної станції. Виявляє та усуває несправності у роботі обслуговуваного устаткування.