Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст солезбирального комбайна 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста солезбирального комбайна 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову солезбиральних комбайнів, не обладнаних гідравлічною системою, правила регулювання двигунів внутрішнього згоряння, вузлів та механізмів комбайна; правила поводження з електрообладнанням; режим роботи солезбирального комбайна під час видобування та вантаження солі; розташування басейнів; причини виникнення несправностей у роботі комбайна та способи їх усунення; креслення та схеми середньої складності; електрослюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує солезбиральним комбайном, не обладнаним гідравлічною системою, під час видобування солі і вантаження її на транспортні засоби в басейнах. Розрівнює мулисте дно басейну. Пускає двигун, регулює роботу механізмів солезбирального комбайна. Забезпечує правильну розробку пласта. Переганяє комбайн в інші басейни. Ремонтує солезбиральний комбайн.