Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Оброблювач сусла та соків 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оброблювача сусла та соків 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію винного бродіння у безперервному потоці; технологічний режим і правила його регулювання; методи аналізу та способи визначення стадій готовності виноматеріалів; конструктивні особливості устаткування, яке використовується в процесі обробки сусла в безперервному потоці, правила його експлуатації; способи регулювання швидкості потоку матеріалів бродіння; способи визначення початку і закінчення процесу бродіння.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес бродіння сусла у безперервному потоці. Завантажує бродильні батареї, апарати суслом, подає дріжджову розводку. Регулює швидкість потоку матеріалу бродіння. Контролює і регулює процеси первинного бродіння за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, результатами лабораторних аналізів і органолептично. Визначає момент початку і закінчення процесу бродіння. Контролює роботу обслуговуваного устаткування, усуває несправності в його роботі.