Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Випарювальник солі 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила експлуатації випарних і сушильних апаратів, транспортних засобів, вигрібних механізмів; правила вигрібання солі; систему опалення і схему живлення чренів розсолами; допустимі концентрації і норми витрат розсолів; правила використання пускової апаратури; правила і способи чищення полотна чрена від накипу і ходів сушильних площадок від солі та золи; режим змащування устаткування і використання мастильних матеріалів; причини виникнення несправностей у роботі устаткування і способи їх усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить процес випарювання розсолу і кристалізації солі у випарних установках (чренах). Вигрібає сіль із чрена, подає її на конвеєр. Сушить сіль у сушильних апаратах. Наповнює чрен розсолом. Вимірює температуру та рівень розсолу. Регулює тепловий режим роботи випарної установки. Перемішує сіль у чрені. Очищає отвори для спуску маточника. Чистить чрени від накипу. Бере участь у ремонті чрена, вигрібних механізмів та транспортуючого устаткування.