* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Готувач шампанського 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією готувача шампанського 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології приготування ігристого вина пляшковим і резервуарним методом; технології генерації чистої культури дріжджів; біофізико-хімічні властивості вина, дріжджів, цукру, вуглекислоти; технологічні інструкції і вимоги до якості готової продукції; принцип роботи і правила експлуатації основного та допоміжного устаткування, пристроїв, контрольно-вимірювальних приладів, комунікацій.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес генерації чистої культури дріжджів в апаратах або батареях безперервної дії. Збирає дріжджі. Готує стерильне живильне середовище і здійснює засів дріжджів. Стежить за процесом генерації. Подає дріжджову розводку на виробництво насосами, дозувальними пристроями. Готує і обробляє резервуарну (або тиражну) суміш для вторинного бродіння. Наповнює напірні апарати виноматеріалами та лікером за допомогою відцентрових насосів або під тиском двоокису вуглецю. Знекислює суміш біологічним або іншими методами. Підігріває суміш до встановленої температури, підтримує її на цьому рівні з подальшим охолодженням. Подає суміш на шампанізацію. Стежить за надходженням суміші у збірники та рівнем їх наповнення, дозуванням Дріжджів, передаванням обробленої суміші на вторинне бродіння. Контролює температуру води і суміші. Готує цукровий сироп, тиражний та експедиційний лікер у котлах, реакторах, місткостях з мішалками, ротаційних бочках та іншому устаткуванні. Завантажує компоненти насосами, дозаторами, транспортерами, шнеками та іншими завантажувальними механізмами. Подає воду, пару, паливо. Контролює технологічні процеси за результатами лабораторних аналізів і органолептично. Визначає момент закінчення процесу приготування продукту, проводить фільтрацію, відбирає проби. Чистить, миє, дезінфікує устаткування, місткості, фільтри, шнеки.