Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Оператор тваринницьких комплексів та механізованих ферм 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора тваринницьких комплексів та механізованих ферм 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи анатомії та фізіології молодняка великої рогатої худоби; основні види кормів, їх кормову цінність; раціони норми та режим годівлі й напування тварин; особливості годівлі та напування в період вирощування тварин, ветеринарно-санітарні умови та зоотехнічні вимоги до утримання молодняка великої рогатої худоби та бугаїв і догляду за ними; основні хвороби тварин; призначення, будову, правила технічної експлуатації засобів механізації та автоматизації; технологічні процеси утримання молодняка великої рогатої худоби та догляду за ним, їх послідовність, циклічність та тривалість; методи підвищення продуктивності обслуговуваного поголів'я худоби; основні знання з організації племінного обліку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує механізовані роботи з вирощування молодняка та догляду за коровами в родильному відділенні на комплексах. Виконує механізовані роботи з догляду за бугаями. Вживає заходів щодо підвищення середньодобових приростів живої маси молодняка, годує його збалансованими за поживними речовинами кормами. Годує, напуває й чистить тварин. Формує групи молодняка, однорідні за вагою та віком. Готує й подає молоко телятам. Транспортує корми в секції приміщення і роздає їх у годівниці за допомогою транспортерів. Керує автоматизованою системою вентиляції опалення в приміщеннях. Керує системою механізації під час прибирання гною, транспортування та роздавання кормів. Проводить технічне обслуговування засобів механізації та автоматики, регулює їх підтримує заданий мікроклімат у приміщеннях комплексу. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.