Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Готувач мелясного сусла 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології виробництва спирту, технологію приготування мелясного сусла, основні властивості меляси; основні знання про властивості хімікатів, що використовуються у виробництві спирту з меляси; способи і порядок застосування антисептиків; будову і правила безпечної експлуатації устаткування, приладів вимірювання й автоматики, що використовуються в даному процесі; схему трубопроводів; розташування запірної арматури; способи та засоби надання першої допомоги під час ураження кислотами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює попереднє розведення меляси водою до потрібної концентрації і для кислотного антисептування. Готує розчини антисептиків і живильних речовин. Змішує мелясу з соляною або сірчаною кислотою та розчинами антисептиків і живильних речовин. У разі виконання термічного обробки сусла - підігріває до необхідної температури, пастеризує, охолоджує. Змішує з додатковою кількістю води до одержання необхідної концентрації готового мелясного сусла. Регулює кількість сусла, що передається безперервно в дріжджогенератори та на зброджування. Відбирає проби на аналізи. Миє та дезінфікує устаткування й трубопроводи. Усуває пошкодження устаткування.