Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Робітник на низькокваліфікованих ручних роботах у сільському господарстві 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта. Мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією робітника на низькокваліфікованих ручних роботах у сільському господарстві 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила навантаження, вивантаження, переміщення і укладання вантажів, які потребують особливого поводження; способи їх закріплення і затарювання; агротехніку збирання врожаю овочевих культур; технологію приготування насіннєвого матеріалу до висівання, садіння; підготовку до внесення добрив; правила заправки сівалок, саджалок насінням та добривами; технологію сортування овочів, картоплі, коренеплодів; норми і правила скиртування сіна, соломи; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Збирає овочі за допомогою засобів механізації, сортує їх за фракціями згідно з вимогами. Завантажує насінням та добривами овочесаджалки, сівалки зернові і овочеві. Контролює рівномірність висівання, садіння. Саджає розсаду овочевих культур за допомогою розсадосадильних машин. Скиртує сіно, солому. Сортує картоплю та інші коренеплоди за допомогою сортувальних пунктів, пристроїв. Закладає їх в овочесховища, тару, кагати, вкриває їх соломою, землею. Навантажує, вивантажує і транспортує вантажі, які потребують особливого поводження, на візках, вагонетках та електрокарах; способи закріплення та затарювання вантажів. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.