Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Виноградар 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта. Одержання професії на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологію роботи на живому тяглі з підготовки ділянок та ґрунту до садіння винограду; агротехніку і технологію ручних робіт у розсадниках та виноградниках з підготовки садивного матеріалу (чубуків, саджанців, відсадників), добору пар чубуків для машинного щеплення винограду; порядок догляду за щепами, сортування садивного матеріалу під час стратифікації; способи підготовки виноградної лози до зимівлі та запобігання приморозкам, знімання лози зі шпалер, догляду за розсадниками та плантаціями винограду; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи на живому тяглі і вручну з підготовки ділянок та ґрунту до садіння винограду. Готує чубуки та інший садивний матеріал винограду до садіння, щеплення, пасинкування. Виконує роботи із запобігання приморозкам, піднімає лозу перед відкриванням, знімає її зі шпалер, підв'язує до шпалер, кілець, сітки, зводить лозу на підпори. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Приклади робіт
Розпушування, розбивання грудок та розрівнювання ґрунту перед садінням. Планування ділянки всередині плантації під садіння і встановлення шпалер на рівному рельєфі. Підправлення рослин після механізованого садіння саджанців винограду. Штучне запилення винограду. Прищипування (пінцирування), пасинкування, обламування зелених пагонів винограду. Підв'язування до шпалер, кілець, сіток, заведення на підпори виноградної лози. Запобігання приморозкам (установлення захисних пристроїв і складання каркасів). Вимочування чубуків підщепи й прищепи з укладанням у ємності і виймання з них. Добір пар чубуків для машинного щеплення винограду. Борознування кори чубуків винограду. Закладання чубуків на кільцювання, виймання їх із траншей. Догляд за щепами під час стратифікації і кільцювання чубуків. Укладання щеп у стратифікаційні ящики. Подавання ящиків у стратифікаційні камери та на закопування. Підправлення земляного вала під час укривання і відкривання кущів винограду. Піднімання лози перед відкриванням, знімання її зі шпалери.