Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Ефіроолійник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ефіроолійника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: передову агротехніку і технологію вирощування троянди, лаванди, м'яти, меліси та інших ефіроолійних культур; машини та знаряддя для виконання робіт; правила регулювання їх робочих органів, встановлення в робоче й транспортне положення; порядок своєчасного очищення й змащення, проведення дрібних ремонтів і ліквідації незначних дефектів; основи землеробства; методи захисту рослин від шкідників та хвороб; систему застосування мінеральних та органічних добрив; вимоги споживача до якості продукції; державні стандарти на готову продукцію; шляхи та методи підвищення продуктивності праці, поліпшення якості продукції; основи ринкової економіки, собівартості, прибутку; нормування, організацію та оплату праці; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Високопродуктивно використовує машини та знаряддя на живому тяглі, а також механізовані агрегати під час обробітку ґрунту, сівби, садіння сіянців, саджанців, догляду за насадженнями та посівами в процесі вирощування троянди, лаванди, м'яти, меліси та інших ефіроолійних культур. Виконує всі роботи з обробітку ґрунту й підготовки його до сівби, садіння ефіроолійних культур. Здійснює висівання та садіння. Доглядає за посівами. Збирає врожай вручну. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Приклади робіт
Оранка суцільна, оранка міжрядь, на схилах та землі з кущами. Маркірування поля для садіння. Обробка гербіцидами та іншими отрутохімікатами. Підорювання та виорювання сіянців, саджанців. Накривання та відкривання чи розорювання накривного вала в розсаднику. Підживлення рослин, внесення в ґрунт органо-мінеральних сумішей, органічних та мінеральних добрив. Садіння та підсаджування саджанцями. Формування та обрізування кущів троянди, лаванди, м'яти, меліси тощо. Приготування сумішей і розчинів отрутохімікатів, гербіцидів, біопрепаратів та отруйних приманок. Обприскування та обпилення отрутохімікатами, гербіцидами. Фумігація живців, сіянців, саджанців.