Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Машиніст дражувальних машин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії дражувальної машини, роботу допоміжного обладнання, технологічну інструкцію, інструкцію з безпечного проведення робіт із захисно-стимулюючими речовинами (ЗСР); процес дражування, дозу фунгіциду, води і водно-клеєвої суміші; правила ручного режиму запуску в роботу та зупинки машини; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес дражування посівного матеріалу на машинах. Визначає кількість компонентів для дражування насіння (дозу фунгіциду, води і водно-клеєвої суміші). Зважує та завантажує підготовлений посівний матеріал, стежить за рівномірним завантаженням ним дражувальної машини. Контролює розвантаження та завантаження складів зберігання посівного матеріалу. За допомогою контрольно-вимірювальних приладів веде процес дражування в ручному режимі. Стежить за безперебійною роботою дозаторів та насосів подачі дражувальної маси. Стежить за обертанням котла з додаванням води. Наносить обволікаючу масу на поверхню зерна. Контролює якість нарощування шару дражувальної маси на посівному матеріалі. Готує суміш змішування фунгіциду та обволікаючої маси. Змішує обволікаючу масу та клей. Вносить залишок обволікаючої маси. Проводить технічний огляд та перевіряє справність установки. Під час роботи в ручному режимі запускає та зупиняє машину. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.