Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Ефіроолійник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ефіроолійника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: прогресивні методи сучасної технології вирощування троянди, лаванди, м'яти, меліси та інших ефіроолійних культур; будову та правила експлуатації тракторів, комбайнів, складних сільськогосподарських машин; способи виконання ремонтних робіт та технічні умови на ремонт тракторів, комбайнів та інших сільськогосподарських машин; сучасну передову технологію та агротехніку механізованих робіт з виробництва ефіроолійних культур; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Високопродуктивно використовує машини і знаряддя для виконання механізованих робіт із захисту рослин та їх хімічної обробки, підготовки насіння, приготування та внесення добрив, збирання троянди, лаванди, м'яти, меліси та інших ефіроолійних культур. Встановлює машини та знаряддя в робоче й транспортне положення, своєчасно очищає й змащує їх, правильно регулює робочі органи, усуває невеликі дефекти. Виконує всі види робіт відповідно до передової агротехніки та технології механізованого вирощування ефіроолійних культур.

Приклади робіт
Механізоване приготування та завантаження отрутохімікатів та розчинів. Обпилювання та обприскування механізованим способом посівів, насаджень отрутохімікатами, гербіцидами. Збирання волошок, шавлії мускатної, м'яти, меліси, валеріани, левзеї, вовчуга та інших культур комбайнами, жатками. Підбирання підсушених валків і пресування, м'яти, меліси тощо в паки самохідними прес-підбирачами. Збирання суцвіть лаванди комбайнами.