Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Машиніст дражувальних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста дражувальних машин 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії дражувальної машини, роботу допоміжного обладнання, технологічну інструкцію, інструкцію з безпечного провадження робіт із захисно-стимулюючими речовинами (ЗСР); процес дражування, дозу фунгіциду, води і водно-клеєвої суміші; рецептуру приготування обволікаючої маси; правила автоматичного і ручного режиму ввімкнення та вимкнення дражувальпих машин; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес дражування посівного матеріалу на установці. Визначає кількість компонентів для дражування насіння (дозу фунгіциду, води і водно-клеєвої суміші). Контролює розвантаження та завантаження складів зберігання посівного матеріалу. За допомогою контрольно-вимірювальних приладів веде процес дражування в автоматичному і ручному режимах. Контролює процес автоматичного та ручного режиму ввімкнення та вимкнення машин. Стежить за безперебійною роботою дозаторів та насосів подачі дражувальної маси. Стежить за обертанням котла з додаванням води. Готує обволікаючу масу за спеціальними рецептами і наносить її на поверхню зерна. Контролює якість нарощування шару дражувальної маси на посівному матеріалі. Готує суміш змішування фунгіциду та обволікаючої маси. Змішує обволікаючу масу та клей. Проводить технічний огляд та перевіряє справність установки. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.