Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з добування нафти й газу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна чи базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією оператора з добування нафти й газу 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні поняття про нафтове і газове родовище; призначення, правила експлуатації та обслуговування наземного обладнання свердловин і установок, інструменту і пристроїв, контрольно-вимірювальних приладів; технологічний процес видобування, збирання, транспортування нафти, газу, газового конденсату, закачування і відбирання газу; схему збирання та транспортування нафти, газу, газового конденсату на обслуговуваній дільниці; будову контрольно-вимірювальних приладів, апаратури, засобів автоматики і телемеханіки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес за всіма способами видобування нафти, газу та газового конденсату. Здійснює обслуговування, монтаж і демонтаж обладнання і механізмів під керівництвом оператора вищої кваліфікації. Виконує роботи щодо підтримання заданого режиму роботи свердловин, установок комплексної підготовки газу, групових замірних установок, дотискних насосних і компресорних станцій, станцій підземного зберігання газу та інших об'єктів, пов'язаних з технологією видобування нафти, газу та газового конденсату і підземного зберігання газу. Розбирає, ремонтує і складає окремі вузли і механізми простого нафтогазопромислового устаткування та арматури. Очищує насосно-компресорні труби в свердловині від парафіну і смол механічними та автоматичними скребачками. Продуває газові свердловини з низьким тиском і шлейфи від рідини, яка зібралася. Обробляє парою високого тиску підземне і наземне обладнання свердловин і викидних ліній. Заміряє дебіт свердловин на автоматизованій груповій замірній установці. Розшифровує показання приладів контролю і автоматики. Подає інформацію керівникові робіт та операторові про всі неполадки в роботі свердловин та іншого нафтогазопромислового устаткування, які виникали протягом зміни. Бере участь у підготовці об'єкта до роботи в осінньо-зимовий період.