Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Сортувальник тютюнових виробів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта. Мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: нормативно-технічну документацію на сигари; якісні показники, що відповідають вимогам споживачів сигар; дефекти, що утворюються в процесі виготовлення сигар і причини їх виникнення; правила укладання сигар для пресування; способи визначення кольору тютюну і його відтінків; методи визначення дефектів на тютюні, пов'язаних з хворобами тютюну і механічними пошкодженнями.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Приймає сигари і підбирає їх за однаковим забарвленням. Відбраковує сигари, які не відповідають технічним умовам. Сортує сигари за ознаками однорідного кольору в одній упаковці. Суворо додержує однорідності відтінків.