Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Сортувальник тютюну у ферментаційному виробництві 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією сортувальника тютюну у ферментаційному виробництві 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: нормативно-технічну документацію на ферментований і неферментований тютюн; ознаки ботанічних і товарних сортів тютюну; ознаки хвороб, дефектів, пошкоджень листя тютюну; способи визначення якості листового тютюну; правила складування і зберігання листового тютюну.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Відбирає ферментовий або неферментовий тютюн шляхом потокового або попакового сортування за стандартом. Виймає в процесі сортування листя, уражене хворобами або з іншими дефектами. Розподіляє пачки або паки за товарними сортами або підсортами. Підбирає однорідні партії неферментованого тютюну за ботанічними і товарними сортами, з урахуванням їх вологості, для завантаження у ферментаційні камери. Складає тютюн після сортування відповідно до інструкції складування і зберігання.