Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Сортувальник тютюну 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією сортувальника тютюну 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: нормативно-технічну документацію на тютюнову сировину, основні якісні характеристики сировини; технологічні режими оброблення сировини; конструкцію, будову і правила експлуатації устаткування; способи регулювання основних параметрів технологічного режиму; правила з безпечного ведення робіт і протипожежної безпеки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес підготовки тютюну на потоковій лінії. Забезпечує безперебійну роботу пневмомеханічної установки для розщипу пачок, установки додаткового зволожування тютюнового листя, бункерів-змішувачів, барабану сушіння тютюну, силосів. Звільняє паки і пачки від упаковки, складає рядна, шпагат, папір у відведеному місці. Сортує тютюн із розподіленням на шари товщиною до 10 см, подає тютюн на установку для розщиплення. Забезпечує рівномірне подавання тютюну на транспортер установки, відбирає дефектне листя, зволожує тютюн з дотриманням параметрів зволожування для кожного сорту. Обробляє тютюн гумиктантами. Контролює органолептично вологість тютюну. Розрівнює листовий тютюн на стрічці вібротранспортера перед завантажувальними шахтами тютюнорізальних машин. Вилучає металеві та інші домішки. Підсипає очищений тютюн на транспортерну стрічку. Відбирає і сортує брак різаного тютюну з вилученням із нього сторонніх домішок. Підсипає очищений брак різаного тютюну до маси листового тютюну. Забезпечує рівномірне завантаження і розвантаження силосів різаного тютюну, регулює швидкість завантаження і розвантаження транспортерних стрічок силосів та кількість обертів барабана підсушення тютюну. Органолептично контролює вологість тютюну після сушіння. Перевіряє та готує устаткування до пуску. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, чистить і змащує його. Підтримує на належному рівні санітарний стан устаткування та дільниці.