Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Моторист цементувального агрегату 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією моториста цементувального агрегату 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: загальні поняття про технологічний процес буріння свердловин і видобування нафти, газу та інших корисних копалин; технічні характеристики, призначення, конструкцію, правила експлуатації агрегата, автомашини; будову, взаємодію і принцип роботи всіх вузлів агрегата; технологічний процес цементування свердловин, гідравлічного розриву пласта, хімічного оброблення, промивання і глушіння свердловин; види ремонтів агрегата; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує силове обладнання і ходову частину цементувальних агрегатів тиском понад 15 МПа включно (150 кгс/кв.см) під час проведення цементування свердловин, гідравлічного розриву пласта, хімічного оброблення свердловин. Готує агрегат до роботи на об'єкті. Складає, розбирає, обв'язує та опресовує лінії високого та низького тиску. Бере участь у проведенні технологічного процесу цементування свердловин, гідравлічного розриву пласта, хімічного оброблення, глушіння, промивання свердловин. Бере участь в опресуванні обсадних і бурильних труб, маніфольдів. Забезпечує нормальну роботу двигунів агрегата. Керує автомашиною, заправляє її. Проводить профілактичний і поточний ремонти агрегата, автомобіля. Оформлює документацію на проведені роботи.