Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Сортувальник тютюну у ферментаційному виробництві 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: показники, які установлені нормативно-технічною документацією для кожного ботанічного і товарного сорту тютюну; найменування та характер дефектів листя тютюну; правила та порядок стягування кінцевих, поясів до встановленого натягу і способи зав'язування; правила укладання пачок, пак у штабелі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Сортує паки, пачки, листовий тютюн з метою встановлення відповідності їх даним маркування або визначання сорту. Підносить паки або пачки до місця огляду, ставить на верстат (підставку), розв'язує кінцеві і пояси, розпускає шнур на пачках. Піднімає шари тютюнового листя уздовж пачки, паки, визначає ботанічні, товарні сорти і підсорти, вологість та інші якісні показники. Збирає розсипане листя і заломи, укладає їх у паки або пачки. Виправляє дефекти, що спричиняють деформацію пак або кіп. Після закінчення огляду - натягує рядно, зав'язує кінцеві та пояси на пачках. Подає паки або пачки на ваги, підбирає фарматуру і відносить її у відведене місце. Під час сортування листя тютюну - розгладжує листя, укладає його за сортами в ящики для формування пак або пачок. Відбраковує в процесі сортування дефектне листя.