Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Сортувальник тютюну у ферментаційному виробництві 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією сортувальника тютюну у ферментаційному виробництві 3 розряду - не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: нормативно-технічну документацію на ферментований і неферментований листовий тютюн; ботанічні і товарні сорти, підсорти і райони вирощування тютюну; правила перерахування фізичної маси, з урахуванням відсотка вологості, на розрахункову вологість; правила складування і зберігання тютюну; порядок ведення обліку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Визначає сорти неферментованого і ферментованого тютюну за ботанічними, товарними сортами, підсортами, районами вирощування за стандартами. Виймає з пак і пачок листя, яке не відповідає основному сорту, й укладає його залежно від якості у відповідні паки або пачки. Підбирає однорідні партії тютюну за вологістю, ботанічними, товарними сортами для завантаження у ферментаційні камери. Розподіляє ферментований тютюн за якісними показниками для подальшого відвантаження тютюновим фабрикам або для закладання на старіння. Забезпечує порядок складування і зберігання сортового тютюну. Веде встановлений облік.