Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Сортувальник тютюну 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну інструкцію з ручного розщипування тютюну; маркування листового тютюну; методи визначення органолептичним способом вологості тютюну; правила змішування під час укладання в гарман або на транспортер; кондиції розщипу; дефекти тютюнового листя; будову і технологічний режим роботи барабану.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує партію тютюну до різання. Розщипує всі ботанічні сорти тютюну і рівномірно змішує всі компоненти, які входять до складу тютюнової суміші. Піднімає на столи і розпаковує зволожені тюки. Розщипує тютюн вручну на столі або на транспортері. Відбирає листя невідповідних сортів, дефектні та сторонні домішки. У разі потреби зволожує тютюн до певної кондиції, накриває відповідною тканиною.