Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник приготування емульгатора 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника приготування емульгатора 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію приготування емульгатора, його фізико-хімічні властивості; будову і правила безпечного обслуговування устаткування; правила експлуатації установки для виготовлення емульгатора, контрольно-вимірювальних приладів; правила відбору проб.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес приготування емульгатора, що сприяє утриманню вологи і поліпшенню пластичних властивостей маргаринової продукції. Приймає зі складу по трубопроводах і в тарі, зважує яловичий жир, саломас, гліцерин, стеаринову кислоту, фосфатиди та іншу сировину. Завантажує сировину в реактори. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів за температурою і наявністю вуглекислого газу в етерифікаторі й апаратах, за вакуумом у збірнику. Регулює процес приготування емульгатора шляхом переміщення суміші у реакторі, подавання пари у підігрівач. Перекачує суміші насосами, підтримує температуру теплообмінників і вакууму в апаратах. Охолоджує емульгатор у холодильнику-відстійнику, холодильному барабані або у холодильному пресі з подальшим вивантаженням плит емульгатора. Розрубує і пакує плити або стружку. Веде технічну документацію, облік надходження сировини і виготовленої продукції.