Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Вишкомонтажник-електромонтер 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вишкомонтажника-електромонтера 3 розряду - не менше 1 року. Повинен мати посвідчення про присвоєння III групи з електробезпеки.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення і технічні характеристики електрообладнання, що монтується, потужністю понад 100 кВт; схеми підключення електрообладнання, електричні схеми енергозабезпечення бурової; послідовність монтажу електрообладнання, контрольно-вимірювальної і пускорегулювальної апаратури, комутації електрообладнання; методи перевірки правильності включення електричних схем; методи і правила монтажу, демонтажу і транспортування бурової установки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує монтаж, складання, регулювання і здавання електрообладнання постійного і змінного струму потужністю понад 100 кВт. Установлює комплекти високовольтних розподільних пристроїв на буровій. Виконує монтаж, демонтаж і регулювання асинхронних двигунів привода лебідки і синхронних двигунів привода насосів. Установлює і регулює триполюсні автомати змінного струму на розподільному щиті дизель-електричних агрегатів, кулачкових контролерів для керування електродвигуном допоміжної лебідки, командоапаратів для комутації струму в електричних мережах. Маркує жили і прокладає контрольні кабелі. Установлює набірні клеми для підключення жил контрольних кабелів. Прокладає кабель по жолобах і блоках з розділенням, зрощуванням і монтажем лінійних кінцевих муфт і клемних коробок. Регулює реле струму, часу і температури. Виконує монтаж електрообладнання поворотних кранів, схем повторної комутації з релейно-контакторним керуванням. Виконує монтаж, демонтаж і транспортування бурових вишок, привишкових споруд, механізмів для підйому та опускання вишок.