Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів
Інструкція для посади "Кіномеханік 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 82. Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 25.10.2004 N729. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта чи повна або базова загальна середня освіта та одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією кіномеханіка 2-го розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та технічні характеристики кінопроекційної, звуковідтворюючої апаратури та допоміжного обладнання на пересувних та стаціонарних широкоплівкових кіноустановках; монтажну схему кіноустановки; основи електротехніки, кінопроекційної техніки, звукотехніки, акустики в обсязі шкільної програми; проведення технічних оглядів і ремонтів; причини несправностей у роботі апаратури, способи щодо їх запобігання та усунення; призначення і правила користування контрольно-вимірювальними приладами і пристроями; інструкції з визначення технічного стану фільмокопій, причини пошкодження фільмокопій та заходи щодо їх запобігання та усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Демонструє фільми та обслуговує кіноустановки, обладнані 16-, 35-, 70-мм кінопроекційною апаратурою стаціонарного та пересувного типу і пристроями автоматизації кінопоказу. Проводить технічний огляд і регулювання апаратури з використанням контрольних та вимірювальних приладів і пристроїв, що входять до комплекту кіноустановки. Виявляє та усуває несправності в роботі кінопроекційної та звуковідтворюючої апаратури, що не потребують розбирання механізмів та розпаювання монтажу. Перемотує, зволожує та склеює фільмокопії, визначає їх технічний стан. Веде технічну документацію кіноустановки.