Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів
Інструкція для посади "Монтажник позитива II категорія", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 82. Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 25.10.2004 N729. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією монтажника позитива III категорії - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: режисерський сценарій; техніку монтажу фільму; загальне уявлення про технологію обробки плівки; правила експлуатації звукомонтажної апаратури; основи технології виробництва фільму; монтажні процеси дублювання; техніку ведення матеріалу по фільму (оформлення, збереження, систематизація та ін.); збирання матеріалу по фільму в сценарному порядку для монтажу; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Підготовлює матеріал до мовного, музичного і шумового озвучення (розрізує зображення на кільця, підготовлює ракорди, склеює кільця з ракордами). Розрізує на кільця всю картину за монтажними аркушами при дублюванні фільму. Робить синхронну розмітку підібраних кілець. Синхронізує мовне, шумове і музичне озвучення на звукомонтажному апараті. Складає паспорти для монтажу негатива зображення і фонограм. Підготовлює частини фільму до перезапису (підготовлює спеціальні синхронні ракорди і виписує для звукооператора схеми розміщення звуку на плівках). Перевіряє магнітну плівку після розмітки. Підготовлює магнітну плівку з ракордами для масового друку. Підготовлює зображення для зйомки на рірпроекції і комбінованих планів (відбирає фони, робить розмітку шторок, напливів і затемнень). Монтує рекламний фільм до повнометражного фільму під керівництвом кінорежисера. Проводить роботи як монтажник позитива не менше, ніж у чотирьох умовних повнометражних фільмах.