Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Промивальник-пропарювач цистерн 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією промивальника-пропарювача цистерн 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила, температурний режим оброблення і технічні умови до підготовки цистерн під наливання і ремонт; санітарні вимоги до цистерн, якості дезінфікуючих засобів і правила їх застосування; будову естакад і спеціальних площадок з їх улаштуванням; правила користування приладами для механізованого промивання цистерн, вакуумними установками і парасифонами, вибухобезпечними ліхтарями та іншими пристроями; розташування трубопроводів (для подавання гарячої і холодної води, повітря і розчинів), зливних лотків, каналізаційної мережі, нафтопасток та інших споруд для очищення залишків продуктів; будову і ремонт механізованих приладів для промивання внутрішніх поверхонь котлів цистерн, впускних та випускних клапанів, регулюючих внутрішній котловий тиск; технологію ремонту нижнього зливного приладу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обробляє цистерни з-під нафтопродуктів і хімічних продуктів, крім етильованого бензину і хімічних продуктів ароматичної групи, з застосуванням пари, гарячої води і розчинників з подальшим зачищенням. Усуває залишки з цистерн із застосуванням вакуумної установки, паросифону і пари. Механізовано усуває залишки етильованого бензину під час холодного оброблення цистерн. Промиває кришки і клапани за допомогою брандспойта. Охолоджує і дегазує котли цистерн, сушить і протирає їх внутрішні частини.