Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту станційного та тунельного устаткування метрополітену 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову обладнання усіх типів, що обслуговується; правила експлуатації, технічні умови ремонту, випробовування, регулювання і приймання прибиральних машин, кондиціонерів повітря, холодильників; правила застосування контрольно-вимірювальних інструментів, приладів та ремонтних пристроїв; систему допусків та посадок, квалітети (класи точності); будову проводок усіх типів; елементарні розрахунки перерізів проводів, запобіжників та допустимі навантаження джерел живлення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує, ремонтує, утримує в справному стані і перевіряє на працеспроможність прибиральні машини з електроприводом, що не оснащені захисними пристроями, побутові кондиціонери повітря, холодильники, верстати для полірування мармуру, мармуромийні машини, електропилососи, фарбопульти, насоси з нагнітання цементного розчину і гарячого бітуму, шпатлювальні машини, вишки та інше обладнання пневматичної та електричної дії. Робить профілактичний і середній ремонт обладнання. Виготовляє пристрої для складання, ремонту і монтажу обладнання. Вивіряє крильчатку вакуум-насоса з її балансуванням. Розбирає, ремонтує, складає механічні вузли обладнання, яке обслуговується. Здійснює слюсарне оброблення деталей по 7-10 квалітетах (2-3 класах точності). Виконує демонтаж, ремонт і монтаж електродвигунів, пускової апаратури електропроводок та інших механізмів.