Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст лінії підготовки тютюну до ферментації 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста лінії підготовки тютюну до ферментації 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила органолептичної оцінки вологості тютюну; вимоги до якості тютюну, з якого формують пачки; будову, призначення, принцип дії й правила експлуатації установки; схему електричної та теплової системи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес на лінії доферментаційного оброблення тютюну. Обслуговує установку для кондиціонування тютюнової сировини за вологістю. Органолептично визначає вологість сировини, регулює відповідно до цього режим роботи установки. Контролює асортимент сировини, яка поступає на переробку. Вмикає і вимикає всі вузли установки. Контролює рівномірний вихід тютюну з установки розщипу. Регулює системи зволожування і нагрівання в кожному відсіку зони сушіння. Підтримує автоматично або вручну необхідну температуру і відносну вологість в усіх зонах установки, змінює режим залежно від початкового або кінцевого стану сировини.