Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Виробник свічок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією виробника свічок 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію процесів варіння свічкової маси, протравлення гноту, відливання свічок; властивості стеарину, парафіну, сірчаної кислоти та інших хімікатів; правила приготування хімічних розчинів; стандарти на свічки; будову і режим роботи устаткування на дільниці; види і призначення контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес варіння свічкової маси, протравлення гноту, відливання свічок. Очищає стеарин і парафін шляхом кип'ятіння в розчині сірчаної кислоти і промивання водою. Перекачує трубами очищену масу в мішалки. Регулює подавання води та кари. Змішує стеарин, парафін та інші добавки відповідно до заданої рецептури. Стежить за приготуванням свічкової маси. Протравляє гніт хімікатами: розчином борної кислоти, фосфорнокислим амонієм, сірчанокислим амонієм, сірчаною кислотою. Приймає гноти та хімікати. Замочує і кип'ятить гноти у дистильованій або дуже м'якій воді. Готує розчин для протравлення, завантажує в нього гніт і кип'ятить. Віджимає і сушить протравлений гніт. Регулює режим сушіння гноту в сушильних камерах. Вивантажує гніт і перевіряє його якість. Відливає свічки на свічковідливних машинах. Приймає і заправляє гніт у машини. Прогріває форми та заливає їх свічковою масою. Регулює подавання води для охолодження свічок. Зрізає свічки. Веде встановлений облік. Здає готову продукцію.