Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник розщеплення жирів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника розщеплення жирів 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему і режим процесу розщеплення жиру в автоклавах високого тиску та на установках періодичної і безперервної дії; норми виходу і норми втрат гліцерину; конструктивні особливості та правила експлуатації устаткування, контрольно-вимірювальних і сигналізуючих приладів; глибину розщеплення жирів; методи ведення і регулювати технологічного процесу; методику необхідних розрахунків.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес розщеплення жирів у автоклавах високого тиску безперервної та періодичної дії. Регулює процес по періодах розщеплення, обслуговує автоклави, знижувачі тиску, фільтр-преси. Веде розрахунок кількості жиру, гліцеринової води, конденсату, що подається в автоклави. Розраховує норми виходу гліцерину, витрати вапна, що необхідні для нейтралізації гліцеринової води. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, температурою та тиском у автоклавах, знижувачах тиску під час розвантаження жирних кислот і гліцеринової води. Очищає гліцеринову воду на сепараторах. Веде облік. Координує роботу виробничих ділянок: розщеплення жирів, іонообмінного очищення, вакуум-випарної установки і підготовчого відділення.