Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Машиніст прибиральних машин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста прибиральних машин 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила експлуатації і налагодження машин та устаткування, що обслуговується; технологію приготування мийних сумішей та правила користування ними; правила санітарії та гігієни з утримання станцій метрополітену та приміщень залізничних вокзалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує електропідлогомийними, брудоприбиральними, пилососними, самохідними акумуляторними підлогомийними машинами з електронною системою керування та іншими прибиральними машинами під час механізованого прибирання станцій метрополітену і приміщень залізничних вокзалів з пасажиропотоком понад 80000 чоловік за добу. Вибирає режим роботи машин, регулює і налагоджує їх. Виявляє несправності у роботі машин та усуває їх. Готує мийні суміші і заправляє ними машини. Прибирає станцію вручну у місцях, недоступних для машин, та на передвестибюльній території.