Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Ароматизаторник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта. Мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: інструкції приготування ароматизуючої суміші й ароматизації тютюну; властивості компонентів ароматизуючої суміші; принцип роботи та правила експлуатації ароматизаційної установки; способи приготування віддушки і правила подавання її на тютюн.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес ароматизації тютюну на ароматизаційних установках або на столах вручну. Готує віддушку для ароматизації тютюну за рецептурою і завантажує її в дозатор, регулює подавання віддушки на тютюн. Візуально стежить за витратами віддушки, якістю ароматизації та рівномірним нанесенням віддушки на тютюн. Визначає органолептично вологість тютюну, що поступає на ароматизацію. Затарює тютюн у ящики, зважує їх, покриває парафінованим папером.