Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Сортувальник сигарного листа 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта. Мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну інструкцію; вимоги до якості тютюну, який поступає на розщип, й одержаних напівфабрикатів; установлений процент виходу листя і підлистя; правила різання листя; установлену вологість для підлистя; ботанічні і товарні сорти тютюну; ознаки хвороб, які не дозволяють використовувати тютюн для виготовлення сигар; правила чищення, змащування і регулювання машини.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує сигарне листя до виготовлення сигар. Приймає сировину з масою, розпушує, зволожує і розщипує листя вручну або на машині. Витягає з листя центральну жилку. Розподіляє частини листя за призначенням напівфабрикату (листя, підлистя, жилка, обривки). Заготовляє підлистя. Виймає нестандартне листя. Укладає підлистя на купи рівномірно за довжиною і товщиною. Обрізає купи підлистя з двох сторін до відповідного розміру й укладає їх у ящик для подавання в машину. Додержується стандартної вологості підлистя. Обслуговує розщипувальну машину, усуває дрібні несправності, чистить і змащує її.