Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Тістороб 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією тістороба 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес приготування опари, заквасок, тіста на тістомісильних машинах періодичної дії; встановлений технологічний режим та параметри приготування тіста; процеси, що відбуваються під час бродіння; методи розрахунку тривалості режиму приготування тіста; методи контролю та регулювання технологічного режиму; будову, принцип роботи обслуговуваного устаткування; правила дозування та відліку дозованих порцій; методи визначення готовності опари і тіста; сорти борошна та основних компонентів сировини; органолептичні методи оцінки якості сировини та тіста.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес приготування тіста по всіх технологічних фазах на тістомісильних машинах періодичної дії на підприємствах потужністю до 3 т за зміну. Забезпечує роботу тістомісильних, перекидних машин та дозувальної апаратури за встановленим режимом. Готує опару, заварку, закваску тіста для виготовлюваних на підприємстві виробів. Дозує всі види необхідної сировини. Розподіляє закваски. Контролює процес бродіння опари, закваски та тіста.

Спеціалізація
У разі приготування тільки опари тарифікація проводиться на один розряд нижче тістороба, зайнятого на приготуванні тіста.