Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Готувач кормів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією готувача кормів (тваринництво) 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи й технологію варіння, запарювання та гідротермічної обробки кормів; правила хімічної та бактеріологічної обробок кормів; правила нагрівання казанів; санітарні правила приготування кормів; правила зберігання кормів, вітамінів, антибіотиків та інших препаратів; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує допоміжні й підготовчі роботи з варіння та запарювання кормів. Наповнює місткості водою. Готує пасти, киселі, кисляки, настої, відвари, сінне борошно. Миє, змішує, вапнує, пророщує, дріжджує, консервує корми, харчові відходи. Проводить їх хімічну та бактеріологічну обробку, видаляє сторонні предмети з харчових відходів вручну. Подрібнює, розмелює, ріже й рубає грубі, соковиті корми, концентрати та корми тваринного походження на подрібнювачах, машинах із ручним приводом або вручну. Миє, подрібнює, запарює коренебульбоплоди, застосовуючи машини. Проводить вітамінізовану обробку кормів у ямах та траншеях. Завантажує кормові відходи у варильні казани, кормозапарники. Роздає корми за допомогою транспортерів. Виймає корми з башт, ям, траншей, буртів вручну. Миє посуд, чистить варильні казани, чани. Прибирає кормоприготувальні приміщення. Проводить гідротермічну обробку кормів і харчових відходів у ямах та траншеях. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.