Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Хмеляр 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологію робіт на живому тяглі з підготовки ґрунту до садіння хмелю; агротехніку та технологію ручних робіт з догляду за насадженнями хмелю, збиральних робіт та підготовки хмільників до зимівлі; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи на живому тяглі з підготовки ґрунту до садіння хмелю (боронування, шлейфування, коткування, планування ділянок під садіння), складування і перекидання гною, компостів, мінеральних добрив та вапна, вкопування стовпів, під час влаштування шпалер, та їх знімання у хмільниках. Вручну відправляє верхівки хмелю, заводить їх на підпоріки та підвішує рослини, що впали, підв'язує до шпалер, кілець. Вивільняє та змотує і підвісний дріт. Обрізує хміль, зрізує його, збирає голівки, шишки із затарюванням. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.