Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Плодоовочівник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією плодоовочівника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: агротехніку та технологію виконання робіт на живому тяглі, ручних робіт, робіт з обслуговування механізованих агрегатів під час підготовки ґрунту до висівання, садіння, догляду за посівами, насадженнями; техніку, способи обрізування плодових культур, формування крон; насінництво, закладання посівного та садивного матеріалу; стратифікацію, дражування і оброблення насіння бактеріальними добривами та мікроелементами; правила сортування, пакування, транспортування плодово-ягідної та овочевої продукції, способи її перероблення; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручні, кінно-ручні та механізовані роботи з вирощування овочів, плодів, ягід, сіянців, живців та саджанців. Доглядає за посівами овочів та насадженнями плодових дерев і ягідників. Високопродуктивне використовує сільськогосподарську техніку та знаряддя під час обробітку ґрунту, посівних робіт та догляду за посівами і насадженнями, захисту рослин, збирання та реалізації врожаю. Виконує роботи із перероблення овочів, плодів та ягід. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Приклади робіт
Керування робочою худобою на польових роботах (ведення за недоуздок). Маркірування поля для висівання, садіння. Розбивання поля на ділянки плугом чи підгортальником. Висівання овочевих культур кінною сівалкою. Мульчування ґрунту з транспорту. Підгортання, культивування та розпушування ґрунту в міжряддях. Прорідження сходів у рядках культиватором, підживлення рослин. Підорювання та викопування овочевих, плодових сіянців, саджанців. Очищення і сортування насіння. Закладання посівного і садивного матеріалу для гартування, стратифікації і пророщення. Стратифікація насіння. Повітряно-теплове прогрівання насіння. Дражування і оброблення насіння бактеріальними добривами та мікроелементами, змішування насіння із сипкою масою. Замочування насіння. Промивання насіння в соляному розчині. Маркірування поля під висівання й садіння, прокладання посівних борозен та викопування ямок. Висівання, підсівання і загортання насіння. Висаджування насінників овочевих культур. Пікірування розсади і сіянців овочевих, плодових культур, квітів у ящиках, на стелажах. Садіння й підсаджування розсади. Обрізування коріння й крони саджанців, сіянців, дичок та декоративних кущів перед садінням. Обмочування коріння саджанців, сіянців у гнойово-глиняній бовтанці, рознесення і розкладання біля ямок. Обробка стимуляторами росту живців. Садіння і підсаджування плодово-ягідних культур сіянцями, саджанцями.