Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Садівник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи агротехніки і ботаніки; породи дерев, кущів та інших рослин, їх особливості і властивості; агротехнічні правила догляду за рослинами; способи сівби насіння і висаджування розсади; норми і час поливання рослин; способи садіння, пересаджування і прищеплення рослин; види, особливості добрив і дезінфікуючих засобів, способи їх застосування; способи стриження дерев і кущів; правила обробітку ґрунту і виконання підготовчих робіт для садіння рослин; температурні режими в теплицях, парниках і оранжереях; заходи щодо запобігання захворюванням рослин; способи боротьби із хворобами рослин; правила користування садово-городнім інструментом та інвентарем; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розроблює за кресленнями та ескізами планування художнього оформлення газонів, клумб і площ, що підлягають озелененню на територіях підприємств і організацій. Підготовляє садивний матеріал. Садить саджанці, живці, сіянці, дерева, кущі, квіткові рослини. Обробляє ґрунт, вносить мінеральні добрива і підживлює рослини. Обпилює рослини і оббризкує їх дезінфікуючими засобами. Викопує садивний матеріал. Копає ямки і засипає їх після висаджування саджанців. Підгортає, розгортає і поливає насадження. Стриже килимові газони, квітники. Виконує формувальне обрізування (підстригання) крони дерев і кущів. Заготовляє, установлює кілки та підв'язує до них рослини. Утеплює і обмазує дерева вапном, змазує прищеплення і місця пошкоджень дерев садовим варом. Збирає і сортує насіння та розсаду. Вирубує і викорчовує сухостійні дерева та кущі. Скошує траву на газонах, обрізує борти садових доріжок. Трамбує ґрунт. Прибирає озеленену територію від листя, скошеної трави і сміття. Спалює сміття. Заготовляє дернину і обдерновує поверхні. Організовує і веде оранжерейні та парникові господарства. Провітрює і утеплює парники та оранжереї. Прикриває посіви і рослини. Підготовляє ящики, горщики, стелажі і садить у них рослини. Улаштовує, прополює і шарує грядки. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.