Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Рисівник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією рисівника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: агротехнічні правила догляду за рослинами; правила підготовки до земляних робіт і способи їх виконання; способи очищення труб головної споруди; способи підготовки майданчиків на полі для мінеральних добрив; способи поправляння валиків; правила змащування гвинтопідіймачів; правила поводження з вантажами, які потребують обережності; правила вивантаження вантажів; назви вантажів і правила їх укладання; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Скошує бур'яни на зрошувальних каналах і згрібає їх у купи. Обкошує канали. Копає ґрунт лопатою і навантажує на транспортні засоби. Поправляє валики після грейдера по сухому і залитому полю. Підсипає схили каналів або валиків по сухому полю. Перекопує ґрунт у кутах чеків. Копає ями для встановлення оголовків. Перекидає землю і трамбує її. Засипає ями з установленими спорудами і трамбує ґрунт. Переносить ґрунт на носилках. Виготовляє шандорки. Змащує гвинтопідіймачі. Витягує труби водовипусків і дільничних каналів. Очищає труби головної споруди. Поправляє хрестовини на валиках після скрепера. Підносить добрива. Підготовляє майданчики на полі для мінеральних добрив. Підносить насіння рису. Прополює посіви рису. Виконує сортове та видове прополювання. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Приклади робіт
Скошування бур'янів косою в каналах. Поправляння після грейдера валиків. Підсипання схилів каналів або валиків. Перекопування ґрунту, копання ям для встановлення оголовків у кутах чеків. Виготовлення шандорок. Поправляння на валиках хрестовини після скрепера. Змащування гвинтопідіймачів. Очищення труб головної споруди. Піднесення добрив. Піднесення насіння рису. Прополювання в посівах рису бур'янів. Сортове прополювання посівів рису.