Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Плодоовочівник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією плодоовочівника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: агротехніку та технологію виконання робіт на живому тяглі, ручних робіт, робіт з обслуговування механізованих агрегатів під час підготовки ґрунту до висівання й садіння, приготування та змішування органічних та мінеральних добрив, підготовки насіння, садіння й підсаджування розсади, сіянців, саджанців, живців та іншого садивного матеріалу, догляду за посівами і насадженнями; техніку, способи обрізування плодових культур, формування крон; правила сортування, пакування, транспортування плодоягідної та овочевої продукції, способи її перероблення; оброблення, зберігання та реалізацію овочів, ягід, плодів; основні напрями підвищення продуктивності праці та поліпшення якості вироблюваної продукції; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Високопродуктивно використовує машини та знаряддя для виконання роботи з обробітку ґрунту, висівання, садіння, догляду за посівами і насадженнями овочів, плодів, ягід. Володіє сучасною технологією вирощування овочів та плодів, агротехнічними способами роботи на живому тяглі, ручних робіт, робіт з обслуговування машин і знарядь під час механізованого обробітку ґрунту, висівання й садіння, догляду за посівами та насадженнями, збирання врожаю. Виконує ручні, кінно-ручні та механізовані польові роботи з вирощування овочів і плодів; із перероблення овочів, плодів та ягід. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Приклади робіт
Нарізування дернового пласту кінним плугом. Нарізування та загортання борозен плугом під час садіння саджанців, сіянців, кореневищ. Оброблення гербіцидами та іншими отрутохімікатами плодових і декоративних культур. Підорювання та виорювання сіянців, саджанців, овочевих кореневищ. Закривання, відкривання та розорювання накривного вала у плодорозсадниках. Висівання овочевих культур кінними сівалками. Садіння та насаджування плодово-ягідних культур сіянцями, саджанцями. Зрізування дичок сіянців на колючку та вічко. Вирізування колючок у однорічних сіянців та в кроні саджанців. Проріджування сходів рослин у рядках. Підгортання, культивування, розпушування ґрунту в міжряддях.