Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Садовод 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила користування ручним садовим інвентарем під час виконання найпростіших робіт у плодорозсадниках та садках; правила підготовки саджанців до окулірування, прищеплення та їх проведення: прикопування живців, саджанців на зимове зберігання; правила прищипування (пінцирування) пагонів; формування крон молодих та плодоносних дерев, знімання плодів з дерев зерняткових та кісточкових порід, збирання ягід; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Збирає, виносить та переробляє на мульчу гілки, кору, листя, сучки в садах, розсадниках, ягідниках і на суничних плантаціях. Обв'язує від зайців та інших гризунів молоді дерева. Виконує роботи із запобігання примерзанню, випріванню. Накриває на зиму з влаштуванням каркасів і без них, знімає, прикриває та розбирає каркаси. Забезпечує робочі місця садивним матеріалом, добривами та інвентарем. Знімає обв'язки з окуліровок та прищеплень, прикопує живці, саджанці та сіянці на зимове зберігання. Протирає штамби перед окуліруванням. Притінює та трамбує сніг у пристовбурних кругах. Садить плодово-ягідні сіянці, живці, саджанці, дички. Виконує формування крон молодих та обрізує плодоносні дерева. Збирає урожай з дерев зерняткових, кісточкових порід та ягід. Сортує плоди і ягоди. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Приклади робіт
Набирання, піднесення та розкладання сіянців, саджанців, живців та іншого садивного матеріалу. Обрізування коріння та крони саджанців, сіянців, дичок та декоративних кущів перед садінням. Перевірка рослин після механізованого садіння. Вирізування пагонів, підрізання верхівок рослин. Вирізування слабких, сухих та зламаних гілок саджанців плодових та ягідних культур.