Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Рисівник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: призначення і правила користування ручним інструментом та інвентарем; правила розбивання площ для нарізування тимчасової зрошувальної мережі; правила виконання підготовчих робіт для висівання рису; правила підготовки насіння до сівби; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбиває площі для нарізування тимчасової зрошувальної мережі. Очищає канали від бур'янів. Відводить талі води з рисової системи. Очищає поле від стерні та бур'яну, просушує і спалює їх. Просушує насіння на повітрі та вигріває його на сонці. Підбирає стебла та волоті полеглого після комбайнів рису. Збирає рис у валки після ручного косіння. Перевертає валки й складає їх у копиці. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Приклади робіт
Очищення від бур'янів каналів. Розбивання площі для нарізування тимчасової зрошувальної мережі Рисове поле. Очищення від післяжнивних залишків поля. Виведення талих вод з рисової системи. Просушування і спалювання бур'янів, післяжнивних залишків. Просушування і вигрівання насіння. Підбирання стебел та волотей полеглого рису. Збирання у валки скошеного косою рису, перевертання валків та складання в копиці.