Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Садовод 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією садовода 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила користування знаряддями та інвентарем на кінно-ручних роботах; способи високопродуктивного використання машин та знарядь, встановлення їх у робоче чи транспортне положення; способи очищення, змащування і регулювання робочих органів; способи ліквідації невеликих дефектів; прогресивні методи технології садівництва і ягідництва; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Насаджує та підсаджує плодово-ягідні, декоративні культури саджанцями. Формує та обрізує кущі ягідників, троянд, декоративних та лікарських рослин. Зрізує дички та сіянці на колючку та вічко. Зав'язує окуліровки та прищеплення із замазуванням садовим варом. Вирізує колючки в однорічок та в кроні саджанців. Обрізує для формування крони одно- та дворічних саджанців. Викопує і насаджує саджанці великорозмірного садивного матеріалу гідробуром. Виконує всі роботи з вирощування садових та лісових культур. Доглядає за насадженнями. Збирає смородину, аґрус, малину та інші ягідні культури за допомогою машин. Обслуговує машини та лінії для товарної обробки плодів. Проводить сортування, калібрування, діагональне, шарове і пряморядне укладання. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Приклади робіт
Оранка суцільна в міжряддях садів і багаторічних насаджень, на великих схилах, землях, покритих кущами. Нарізування і загортання борозен плугом чи підгортальником під час садіння сіянців, саджанців. Завалювання живців під час садіння. Культивування і розпушування ґрунту в міжряддях. Підорювання та виорювання плодових і лісових сіянців та саджанців. Садіння та підсаджування плодово-ягідних саджанців. Формування та обрізування кущів ягідників, декоративних та інших рослин. Викопування саджанців плодових, декоративних та лісових культур.