Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Клерувальник цукру 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему дільниці, що обслуговується, вимоги до якості клерсу, сиропів та афінаційної маси; технологію приготування клеровки, клерсу та афінаційної маси; будову, принцип дії, правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговується.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес приготування клеровки у виробництві цукру-піску та приготування клерсу і сиропів з відтоків рафінадної та продуктової кристалізацій у рафінадному виробництві. Регулює подавання в клерувальні котли фільтрованого соку, води, відтоків та промиїв рафінадного виробництва. Обслуговує афінаційні мішалки, уловлювачі, насоси. Веде процес приготування та охолодження пробільного клерсу і наповнює ним мірники.