Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Виробник очеретяних матів 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта. Мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологію в'язання мат ручним способом, вимоги до якості матеріалів, що використовуються для виготовлення мат; вимоги до готової продукції; види та причини браку, способи запобігання браку та його усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє та ремонтує мати з соломи або очерету ручним способом. Одержує та готує шпагат, подає солому або очерет на робоче місце, натягує основи на пристрої при ручному виготовленні. Знімає готові мати з пристрою або зі столу. Обрубує за розміром, обрізає готову стрічку за розмірами мати, зав'язує кінці шпагату, відносить, укладає їх у штабель. Прибирає робоче місце від залишків соломи та очерету.