Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Клерувальник цукру 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією клерувальника цукру 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес одержання білої клеровки, регламент роботи розпускного відділення; будову, принцип дії, правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговується, контрольно-вимірювальних приладів; державні стандарти та технічні умови на сировину і готові продукти, вимоги до якості клеровки та клерку, слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес розпуску цукру-сирцю, цукру піску на білій клеровці згідно з технологічними інструкціям. Забезпечує безперебійну роботу устаткування, контрольно-вимірювальних приладів. Приймає та подає сировину. Перевіряє відповідність її якості до технічних умов. Підтримує заданий режим роботи устаткування, забезпечує безперебійну роботу устаткування та контрольно-вимірювальних приладів. Контролює, забезпечує відповідну якість приготування білої клеровки та роботи розпускної відділення. Веде процес приготування сиропу і клерсу з цукру-піску у рафінадному виробництві з дотриманням встановлених технологічним режимом температури та густини продуктів. Регулює подавання у клерувальні котли цукру, води, промиїв рафінадного виробництва, пари ручним способом або за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Запобігає потраплянню в клерувальні котли зайвих домішок. Забезпечує нормальну роботу сит, шпагатоуловлювачів, сортувальних пристроїв, уловлювачів, правильне подавання цукру-піску залежно від його якості для приготування відповідних сиропів та клерсу. Бере участь у налагодженні та усуненні несправностей у роботі устаткування. Веде облік та звітність подавання цукру-піску у розпуск.