Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Оператор вирощування дріжджів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора вирощування дріжджів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес вирощування дріжджів; принцип роботи основного та допоміжного устаткування; правила приготування дезінфікуючих розчинів та санітарного оброблення устаткування і комунікацій, правила приготування піногасника, методи відбору проб.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює технологічний процес вирощування дріжджів під керівництвом оператора вищої кваліфікації. Перевіряє справність дріжджовирощувальних апаратів, іншого устаткування та комунікацій. Готує емульсії для пригнічення ціноутворення, контролює ціноутворення та забезпечує своєчасне піногасіння. Готує дезінфікуючий розчин. Дозує надходження сировини, живильних солей, кислоти в дріжджовирощувальні апарати за допомогою засобів автоматики відповідно до технологічного режиму. Відбирає проби. Миє, очищує і дезінфікує устаткування і комунікації. Регулює подавання пари, повітря.