Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Ферментаторник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію виробництва ферментативного соусу; мікробіологічні та біохімічні процеси, оптимальні параметри, які забезпечують нормальний розвиток та дозрівання плісеневого грибка; санітарні вимоги до виробництва; будову, принцип дії та правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде мікробіологічні процеси вирощування культури плісеневого грибка та біохімічні процеси розщеплення протеолітичними ферментами грибка білків та вуглеводів сої. Готує живильне середовище, веде посів чистої культури грибка з метою приготування маточної закваски. Стежить за ростом та визріванням маточної закваски. Стерилізує соєві боби на всіх стадіях виробництва. Вводить маточну культуру плісеневого грибка в стерилізовані соєві боби. Стежить за розвитком міцелію грибка в апаратах і його дозріванням до стану спороносіння. Регулює температуру в апаратах подавання кондиційованого повітря в дозріваючу масу у верхні та нижні шахти апаратів. Відбраковує масу, заражену сторонньою мікрофлорою. Веде процес сухої ферментації та регулює температурний режим. Уводить сольовий розчин у ферментовану масу. Веде процес екстракції та викачує ферментативний соус. Обслуговує кондиціонер.